Your city:
Duty branches of PJSC "MTB BANK" - Power Banking >>>
image/svg+xml

Анатомія гривні

МТБ БАНК разом з НБУ почав  інформаційну кампанію з безпеки готівкових розрахунків

Стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія із безпеки готівкових розрахунків "Анатомія гривні", яку проводить Національний банк України.

Анатомія гривні - photo - mtb.ua

МТБ БАНК приєднався до інформаційній кампанії, започаткованої НБУ, метою якої є навчити українців швидко перевіряти банкноти гривні на справжність та нагадати населенню, які банкноти та монети в обігу, а які вже не приймаються до оплати.

Попри поширення безготівкових розрахунків, готівкові гроші залишаються у широкому вжитку в Україні, тож захист та надійність готівкової валюти має завжди перебувати у фокусі уваги центробанку.

У межах цієї інформаційної кампанії Національний банк разом з партнерами інформуватиме українців, де обміняти вилучені з обігу, зношені, пошкоджені, сумнівні щодо справжності банкноти і монети, а також розповідатиме про елементи захисту національної валюти.

"Система захисту гривні перебуває на високому рівні і відповідає системам захисту провідних валют світу. Українська гривня має сучасні інноваційні елементи захисту, які дозволяють просто перевірити справжність банкноти візуально та на дотик. Потрібно лише знати, на що звертати увагу. У нашій інформаційній кампанії ми ще раз нагадаємо українцям про прості правила безпеки готівкових розрахунків", – розповів заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

Він пояснив, що рівень підроблення банкнот національної валюти залишається стабільно низьким. У 2020 році на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 шт. підроблених банкнот. Для порівняння: цей показник у країнах Європейського Союзу в минулому році був втричі вищий і становив приблизно 17 банкнот євро.

Водночас більшість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні – низької якості. Вони друкуються на принтерах і розраховані на неуважність громадян та касирів. "Ми упевнені, що найкращий захист від отримання підроблених грошей – поінформованість українців. Саме тому ми хочемо навчити кожного громадянина простим правилам, які допоможуть легко перевірити справжність українських грошей", – наголосив заступник Голови Національного банку.

Національний банк запускає спеціальну вебсторінку (лендинг) "Анатомія гривні", що містить відповіді на актуальні питання стосовно безпечних готівкових розрахунків.

Інформаційна кампанія "Анатомія гривні" триватиме впродовж липня-вересня 2021 року в усіх регіонах України. Вона відбувається за підтримки Кіберполіції та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Ми приєдналися до проекту НБУ  #АнатоміяГривні і будемо вам нагадувати, як безпечно розраховуватися готівкою

Будемо розповідати вам про те, які монети і банкноти повинні прийматися усюди та навчимо вас швидко перевіряти банкноти гривні на справжність.

Почнемо з монет!

Законним платіжним засобом є:

Звертаємо увагу, що банкноти номіналами 1, 2, 5, 10 гривень не потрібно обмінювати на монети. Банкноти також приймаються до оплати.

Чи мають право в магазинах, громадському транспорті або у банку відмовлятися брати такі монети на оплату?

Ні! Магазини, банки та інші підприємства зобов’язані приймати їх до розрахунків або для зарахування на рахунки.

Більше інформації про готівкові розрахунки читайте на сайті #АнатоміяГривні за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/hryvnia/ .

Анатомія гривні - photo 2 - mtb.ua

Що робити, якщо банкноти гривні пошкодили вода чи вогонь?

Значно пошкоджені банкноти гривні через побутове пошкодження, пожежу, інший нещасний випадок можна віддати на дослідження для відшкодування збитків.

Куди звертатися?

До регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України.

На сьогодні підрозділи Національного банку є в Дніпропетровській, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях та м. Києві.

Також разом з пошкодженими банкнотами необхідно надати довідку про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації.

Не рекомендується

Самостійно порушувати цілісність банкнот, якщо пошкодження двох або більшої кількості банкнот призвело до їхнього склеювання (спікання).

Якщо у твоєму регіоні немає підрозділу грошового обігу Національного банку України.

У такому разі необхідно звертатись до уповноважених банків (Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен банк, ПУМБ, Укрсиббанк).

Уповноважені банки не обстежують значно пошкоджені банкноти, а пакують їх з максимальним збереженням цілісності та передають як сумнівні для проведення досліджень до Національного банку України разом із заявою пред’явника, довідкою про вилучення (прийняття) банкнот для дослідження та іншими документами щодо ситуації, унаслідок якої виникло пошкодження банкнот (довідка про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації).

Яку суму відшкодують?

За результатами досліджень, які проводяться Національним банком України безкоштовно, клієнтам відшкодовується відповідна сума грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми і платіжними. Неплатіжні банкноти Національний банк не відшкодовує.

Більше інформації про готівкові розрахунки читай на сайті #АнатоміяГривні за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/hryvnia/ .

#АнатоміяГривні

Анатомія гривні - photo 3 - mtb.ua

Що робити, якщо і у твоєму гаманці знайшлась зношена банкнота гривні?

Близько 600-700 млн. штук банкнот на рік вилучається з обігу у зв’язку зі зношенням. З яких більшість – це банкноти від 1 до 20 гривень.

1-2 роки триває життя банкнот низьких номіналів.

Банкноти великих номіналів живуть довше – 8 і більше років.

У магазині чи в аптеці зобов’язані приймати в сплату зношені банкноти і монети, але не видавати такі гроші на здачу.

Для обміну зношених банкнот гривні необхідно звернутись до будь-якого банку України. Банк безкоштовно та без обмежень повинен обміняти зношені гроші на нові банкноти чи монети.

Більше інформації про готівкові розрахунки читай на сайті #АнатоміяГривні за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/hryvnia/ .

#АнатоміяГривні

This site uses files cookies for more convenient user experience. The site may request your geolocation in order to comply with the policy of copyright holders to distribute content in certain territories. By continuing any further use of the Site and/or the services of the Site, you agree to this.

Accept