Your city:
Transfer from card to card
Internet-Banking Document flow MTB Office
Робота відділень Банку в період військового стану >>>

Юрій Кралов: Факторинг – це світовий тренд

Individuals
30.12.2021
Юрій Кралов: Факторинг – це світовий тренд - photo - mtb.ua

МТБ БАНК за п’ять років вже зробив ряд кроків саме у сфері розвитку факторингових послуг і сьогодні його доля ринку складає 4%. Це досить велика цифра, зважаючи на те, що сучасні факторингові послуги не є досить розвинутими в Україні. Сфера дуже монополізована, 92%  послуг надають максимум вісім банків, цього недостатньо.  Тому так важливо докладати зусиль для всебічного розвитку такого перспективного фінансового інструменту.

«Сьогодні факторинг – світовий тренд, цей інструмент ефективно працює в розвинутих економіках, і в нашій країні є великий потенціал для його застосування. Дуже важливо, що процес втілення цього інструменту фінансування ініціюється і підтримується Національним банком України,  Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), ЄБРР та USAID у межах свого проєкту «Трансформація фінансового сектору», - підкреслив  Голова правління ПАТ «МТБ БАНК» Юрій Кралов.

Створення Комітету по розвитку факторингу Асоціацією українських банків – важливий крок на шляху поширення таких послуг для бізнес-спільноти України.  Нові рішення дають постачальникам  можливість поповнювати свої оборотні кошти частково, рівно на стільки, скільки їм зараз потрібно. 

«Банки залучають кошти вкладників і можуть за рахунок цього забезпечувати більш масштабне фінансування. Також ми надаємо ширший спектр послуг, пропонуємо клієнтам складні комбіновані продукти, наприклад, факторинг  у зовнішньоекономічних торгових операціях. МТБ БАНК одним з перших приєднався до SupplierPlus.  Це онлайн платформа, яка оперує цифровими документами, використовує автоматичний обмін даними і електронні підписи.  Тому постачальники отримують  доступ до джерела оборотного капіталу,  продають інвойси за бажанням, і коли в цьому є потреба, отримують до 100% суми інвойсу одразу після продажу. Покупці, в свою чергу, працюють з більш тривалими умовами оплати без шкоди для постачальників», - резюмував Юрій Кралов.

Потенційні обсяги ринку є просто величезними, оскільки понад 60% торгових транзакцій в Україні здійснюється з відстроченням платежу. Розвиток факторингу дозволить замістити близько 3 млрд євро недоліку ліквідності бізнесу, що в свою чергу дасть потужний поштовх розвитку економіки країни в цілому.

Комітет з розвитку факторингу в Україні зацікавлений в тому, щоб банківська спільнота та компанії  якомога швидше використовували цей фінансовий  інструмент для оперативного і легкого залучення додаткового фінансування обігових коштів.

Other news

This site uses files cookies for more convenient user experience. The site may request your geolocation in order to comply with the policy of copyright holders to distribute content in certain territories. By continuing any further use of the Site and/or the services of the Site, you agree to this.

Accept