Ваше місто:
Переказ з картки на картку
Інтернет-Банкінг

Як захистити свій фінансовий номер

Як захистити свій фінансовий номер - фото - mtb.ua

Захищаємо свій фінансовий номер від шахраїв 

Шахрайства з sim-картками набирають обертів.  Шахраї роблять дублікат «сімки» фінансового номеру  та отримують доступ до банківських рахунків.

Що таке фінансовий номер?

Це номер мобільного телефону (смартфону), що прив'язаний до банківського рахунку або відразу до декількох рахунків. Саме на цей номер ви отримуєте виписки по балансу ваших карток, на нього завантажуєте мобільні додатки банку. Якщо шахрай якимось чином дістав ваш фінансовий номер, він спробує управляти вашими рахунками на свою користь.

Хто в зоні ризику?

Абоненти, які купують пакети від мобільних  операторів зв’язку без прив’язки до персональних даних користувача пакету (паспорт), тобто припейд-клієнти, не ідентифікуються в базі мобільного оператора. Це створює передумову маніпуляцій з  sim-картою.  Простіше кажучи, її легко «красти».

Як шахраї це роблять?

Дзвонять вам , доки ви не відповісте, або не передзвоните. Таким чином вони фіксують свій номер в історії ваших контактів.  Як тільки це трапилось, шахрай йде до вашого мобільного оператора та розповідає йому про те, що картка загубилася / зіпсувалася. Оператор просить назвати три номери, з якими ви розмовляли чи на які ви телефонували – і перевипускає  карту. Все. З цієї хвилини ваш банківський рахунок під його контролем.  Тим більше, що пароль для входу в системи онлайн-банкінгу нескладно підібрати – люди чомусь діють у виборі паролів легковажно.

Коли починає лунати «SOS»?

Ви побачили, що ваш телефон не працює? Зникла «мережа»? Краще за все зв’язатися з банком і заблокувати картки. Краще перестрахуватися, ніж втратити все.

Також корисно змінити номер і вже потім розблокувати карту і обліковий запис. Але після цього потрібно буде звернутися до банку і змінити фінансовий номер в системі банку.

Як забезпечити собі спокій і зберегти гроші?

Як захистити свій фінансовий номер - фото 2 - mtb.ua Заведіть окрему SIM-карту, виключно для фінансового номера. Ніде і ніколи її не «світіть»

Як захистити свій фінансовий номер - фото 3 - mtb.ua Перейдіть на контракт з мобільним оператором (дублікат сімки зробити буде практично неможливо)

Ваша припейд-SIM вам надзвичайно дорога? Запам’ятайте декілька залізних правил:

Як захистити свій фінансовий номер - фото 4 - mtb.ua Невідомий номер – небезпечно! Не відповідайте і не передзвонюйте! Якщо ви будете дійсно потрібні – вам надішлють повідомлення у месенджер,  sms або на електронну пошту.

Як захистити свій фінансовий номер - фото 5 - mtb.ua Не «світіть» свій фінансовий номер в інтернеті.

Як захистити свій фінансовий номер - фото 6 - mtb.ua Встановіть заборону на заміну SIM-карти через оператора зв'язку.

Як захистити свій фінансовий номер - фото 7 - mtb.ua Підійдіть з паспортом і кодом ІПН в будь-яке відділення оператора і зареєструйте свій номер – тепер замінити SIM-карту можна буде тільки у відділенні.

Як захистити свій фінансовий номер - фото 8 - mtb.ua І, звісно, нікому не давайте паролі та реквізити карти. Пам’ятайте: робітник банку ніколи не буде питати вас про CVV-код, що розташований на обороті платіжної картки. В будь-якої сумнівної ситуації миттєво дзвоніть у банк по телефону, вказаному на вашій карті.

Цей Сайт використовує файли cookies для більш зручної роботи користувачів з ним. Сайт може запитувати вашу геопозіцію з метою відповідності політиці правовласників по поширенню контенту на певних територіях. Продовжуючи будь-яке подальше використання Сайту та/або сервісів Сайту, Ви погоджуєтеся з цим.

Прийняти